Автомобили

AC Schnitzer подготви тјунинг третман за BMW M4 Convertible

Германскиот тјунер ја прошири својата гама на модифицирани BMW M модели со додавањето на BMW M4 Convertible.

Спортскиот автомобил со две врати и покрив на собирање ги добива визуелните измени од неговите купе и седан изведби, заедно со зголемување на силата и подобрување на перформансите.

Започнувајќи од надворешноста, AC Schnitzer M4 Convertible добива поизразен преден сплитер, аеродинамички крилца, и карбонски украси на поклопецот на моторот. Автомобилот е поставен на 20-инчни AC3 фелни, а во понуда е и потрадиционалниот петокрак AC1 дизајн.

Купувачите ќе можат да одберат и AC Schnitzer налепници за каросеријата, заедно со заштитна фолија за карбонските странични прагови и отвори за воздух.

На задниот дел тјунинг компанијата нуди карбонски лип спојлер и фиксен заден спојлер за купе изведбата, што во теорија значи дека ќе бидат компатибилни и кај кабриолет верзијата. Последните измени на екстериерот се однесуваат на изменетиот дифузер со четирите интегрирани издувни цевки.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ОВДЕ!